Каталог товарів

Калькулятор переведення кВт у к.с. і назад

Начніть вводити данні для переведення
кВтвк.с.
або

Співвідношення кВт до кінської сили

1 кВт рівний 1,3596 к.с. при обчисленні потужності двигуна.
1 к.с. рівна 0,7355 кВт при обчисленні потужності двигуна.

Історія

Кінська сила (к.с.) це позасистемна одиниця потужності, яка з'явилася приблизно в 1789 році з приходом парових машин. Винахідник Джеймс Уатт запровадив термін «кінська сила» щоб наочно показати наскільки його машини економічно вигідніше живої тяглової сили. Уатт дійшов висновку, що в середньому за хвилину один кінь піднімає вантаж у 180 фунтів на 181 фут. Округливши розрахунки в фунто-футах за хвилину, він вирішив, що кінська сила дорівнюватиме 33 000 цих фунто-футів за хвилину. Звичайно розрахунки бралися для великого проміжку часу, тому що короткочасно кінь може "розвивати" потужність близько 1000 кгс/м, що приблизно дорівнює 13 кінським силам. Таку потужність називають – котлова кінська сила.

У світі існує кілька одиниць виміру під назвою "кінська сила". У європейських країнах, Росії та СНД, як правило, під кінською силою мається на увазі так звана "метрична кінська сила", що дорівнює приблизно 735 ватів (75 кгс/м/с).

В автомобільній галузі Великобританії та США найчастіше к.с. прирівнюють до 746 Вт, що дорівнює 1014 метричної кінської сили. Також у промисловості та енергетиці США використовуються електрична кінська сила (746 Вт) та котлова кінська сила (9809,5 Вт).