Каталог товарів

Калькулятор розрахунку обє'му двигуна

Для розрахунку введіть дані у форму
мм
мм
шт

см3

Щоб розрахувати робочий об'єм двигуна, необхідно обчислити об'єм одного циліндра та помножити його на кількість циліндрів у двигуні внутрішнього згоряння. В результаті виходить:

V=πr2hХ/1000

V двиг = число пі , помножене на квадрат радіуса r (діаметр поршня), помножене на висоту робочого ходу h і помножене на кількість циліндрів двигуна x. Як правило, параметри поршня завжди вказуються в міліметрах, а робочий об'єм двигуна вимірюється см3, тому для перекладу одиниць вимірювання результат потрібно розділити на 1000.

Зверніть увагу, що повний об'єм і робочий об'єм відрізняються, оскільки поршень має опуклість або виїмку під клапанами і включає об'єм камери згоряння. Тому не слід плутати ці два поняття. А щоб обчислити справжній (повний) об'єм циліндра, необхідно скласти об'єм камери згоряння та робочий об'єм.

 

Знаючи параметри циліндра та поршня, визначити об'єм двигуна можна звичайним калькулятором, але завдяки нашому онлайн-калькулятору, розрахувати робочий об'єм у см³ стає ще зручніше та простіше!

Наш онлайн-калькулятор буде корисним особливо, якщо розрахунок потрібен для визначення потужності двигуна, адже ці показники безпосередньо залежать один від одного.