Каталог товарів

Що робити, якщо Ви щойно заправилися дизельним паливом замість бензину?

Категорії

Мабуть, немає нічого гіршого, ніж залити у бак бензинового автомобіля дизельне паливо і навпаки – заправити бензином дизельну машину. Особливо сумні наслідки можуть бути при заправці не тим паливом сучасних автомобілів, обладнаних складними високоточними системами упорскування палива та іншими допоміжними електронними елементами. Ремонт може стати не просто в «копієчку», а в дуже велику суму.

Автомобілісти зі стажем, у свою чергу, відразу відзначають, що заправити автомобіль неправильним паливом — завдання нелегке, оскільки заправні крани мають колірне маркування (у дизельних насосів зазвичай зелені ручки) або, принаймні, на них є чітке позначення «92», «95» тощо для бензину та «ДП» — для дизельного палива.

Більше того, сопло кранів має різний діаметр: дизельні заправні пістолети дещо більше за діаметром своїх бензинових колег (діаметр дизельного «жала» 25 мм, бензинового — 21 мм), це ускладнює їхнє поміщення в заправну горловину автомобіля з бензиновим мотором.

Втім, «ускладнює» не означає унеможливлює… від водія потрібна лише рішучість — запхати те, що не пхається, та й помилки у працівників АЗС у всьому світі, банальну недбалість також ніхто не скасовував. Наприклад, буває так, що бензовози помилково закачують дизельне паливо до підземних резервуарів для зберігання бензину. Таке відбувається дуже рідко, але буває.

Заправники також можуть наламати дров, вставивши не той пістолет в бак. Автор цих рядків особисто спостерігав такий казус, коли на одній із заправок працівник помилково залив солярку в «Газель». Добре водій вчасно помітив заміну і побіг з'ясовувати дуже погане непорозуміння.

Єдине припущення, як фізично так могло вийти, це те, що у старіших автомобілів з бензиновим двигуном заливна горловина трохи ширша і дозволяє вставити всередину, у тому числі заправний пістолет з дизельним паливом. Ну або на автомобіль був поставлений додатковий бак, також із ширшою заправною горловиною.

Які можуть бути наслідки?

  • Треба буде промивати паливну систему від солярки та її залишків, масел, розчиненого в ДП парафіну;
  • У будь-якому випадку потрібно замінити всі паливні фільтри;
  • Чистити доведеться і карбюратор чи форсунки;
  • Свічки теж не переживуть зустрічі з важчим паливом;
  • З бензобака потрібно буде злити всю солярку та деактивувати її залишки на стінках/очистити їх;
  • Можлива потреба заміни масла;
  • Можлива потреба заміни олійного фільтра;
  • Капремонт двигуна.

Якщо ви розумієте помилку до того, як спробуєте сісти за кермо, ось що вам слід зробити:

  1. Не заводьте автомобіль та нікуди на ньому не їдьте. Ми пояснили вище, які можуть бути наслідки.
  2. Зверніть увагу, скільки дизельного палива ви щойно залили туди. Між 5 літрами та повним баком величезна різниця! Надалі це допоможе автомеханіку точніше визначити масштаби збитків.
  3. Викликайте евакуатор і в автосервіс. Там вам уже підрахують шкоду. Але абсолютно точно помилка вийде у велику копійчину, навіть якщо все піде за мінімальним сценарієм.
  4. Найгірший випадок - капремонт двигуна, який намагався "переварити" невідповідне паливо. Нерідко таке призводить до серйозних пошкоджень циліндрів, поршнів та клапанів.
  5. Збережіть чек із заправки (якщо вам влили непридатне паливо не з вашої вини, наприклад заправник), вимагайте проведення експертизи залитого палива, збережіть накладні та чеки після технічного обслуговування.
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*