Каталог товарів

Як можна визначити тиск у шинах без манометра?

Категорії
Зміст
  1. Сигнал АБС
  2. Удари з боковин
  3. Зниження вибігу та відведення убік
  4. Проблеми у дорозі

Конструкція сучасних шин зазнала змін. У них з'явилися міцні боковини, призначені задля збереження стійкості під час маневрування. Якщо в таких колесах починає падати тиск, то вони деформуються не надто сильно, і визначити «на око», коли потрібно підкачування, майже неможливо. На допомогу зазвичай приходить манометр, але як бути, якщо його немає під рукою?

Сигнал АБС

Багато автомобілів зараз оснащені електронними системами, що визначають різницю тиску в шинах за допомогою АБС. Працюють вони за непрямими даними на основі електромагнітних датчиків у ступицях і реєструють падіння тиску приблизно на 1 атм. Якщо в одному з коліс знизився тиск, воно просідає, отже, через скорочення діаметра його швидкість обертання збільшується. Датчики вловлюють різницю швидкості обертання, і електронний блок видає попередження у вигляді жовтої лампи. Далі від водія потрібно знайти, в якій із чотирьох покришок стався прокол. Зробити це можна за допомогою постукування.

Удари з боковин

По жорсткості боковини і звуку, що видається при ударі, можна зрозуміти, яке колесо вимагає підкачування. Бити необхідно кулаком у рукавичці із додатком сили. Зазвичай при ударі об накачанную покришку рука відчуває міцну пружну відповідь, наче ударяєш по дерев'яному столі.

Однак якщо тиск у покришці менший за півтори атмосфери, то удар стає глухим і м'яким, і гума активніше пружинить. Боковина прогинається і водій може відчути її податливість. Найкраще ударами пізнається різниця тисків між чотирма колесами.

При ударах необхідно дослухатися і звуку. Якщо всі шини звенять однаково, то можна їхати. Але якщо хоч одна покришка видає глухий звук при ударі, варто приділити їй більше уваги.

Зниження вибігу та відведення убік

Недостатній тиск у шинах позначається на вибігу автомобіля. Будь-який водій знає, як далеко його машина може котитися на нейтральній швидкості. Якщо на знайомих прямиках транспортний засіб уповільнюється сильніше, ніж зазвичай, то не виключено, що одне або кілька коліс не накачують як належить.

Зазвичай зниження дальності вибігу супроводжується ледь помітним відведенням машини убік, особливо коли спущено одне з передніх коліс. Автомобіль присідає на спущене колесо і змушує підвіску трохи підрулювати.

Як тільки водій відчує подібний ефект, саме час шукати найближчу заправну станцію із системою підкачування шин. У крайньому випадку у магазині на АЗС можна купити портативний компресор разом із манометром та накачати шини.

Проблеми у дорозі

За нормативами різниця тиску в шинах може коливатися не більше 0,2-0,3 атм., але не вище. При проколі від цвяха за ніч тиск падає приблизно 0,8 атм. і більше, що загрожує зниженням керованості. Просідання шини в цьому випадку вже помітне, але не кожен водій може відчути різницю, особливо коли автомобіль припаркований у снігу.

Якщо вирушити в дорогу на ненакачанному колесі, може статися ряд неприємностей. Водій може проїхати на пошкодженій шині тривалий час, доки тиск у колесі не досягне 1,0 атм. Тоді машину потягне убік. Однак багато водіїв приймають це за дію природного ухилу дороги та продовжують рух. У цьому випадку шина тривалий час зазнає підвищених навантажень, зростає споживання палива та посилюється знос протектора. Гума стирається з обох боків плями контакту. Критичним вважається тиск 0,5 атм. При ньому покришку може зірвати з обода під час гальмування.

Тому візуально-контактний огляд автомобіля з невеликими постукуваннями, що виробляється перед кожною поїздкою, здатний позбавити багатьох проблем, які підстерігають у дорозі.

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*