Каталог товарів

Як правильно вимірювати рівень олії щупом?

Категорії

Високооборотні сучасні мотори з турбонаддувом і безпосереднім упорскуванням споживають велику кількість масла, яке при високих навантаженнях йде через турбіну та кільця поршневої групи. Навіть нові мотори вимагають регулярних добавок змащувальної рідини. Від водія потрібно щотижня перевіряти його рівень, проте не всі вміють це правильно робити та затягують із доливкою. У результаті рівень моторного масла може катастрофічно знизитися, що призведе до олійного голодування техніки. Як же відстежувати рівень олії та її правильно доливати?

Правила вимірів

Всі автомобілі мають довгий щуп, за допомогою якого можна перевіряти рівень олії. На нижній його частині є невеликий майданчик довжиною близько дюйма, який має шорстку поверхню, і дві мітки, що показують верхній і нижній рівень рідини. Зазвичай масло утримується в штрихуванні цього майданчика, і його слідами автомобілісти визначають рівень. Тим часом не кожен вимір щупом можна вважати достовірним. Найчастіше навіть потрапляння олії в межі правильних позначок на щупі не означає насправді правильних значень. Щуп може бути неточним.

Тому при вимірі необхідно виконувати кілька нескладних правил:

  • Необхідно ставити машину на рівній поверхні. Якщо вона припаркована під ухил або стоїть навскіс, опустивши одне колесо в яму, то масло стече до боків картера і точно виміряти його рівень стане неможливо. Як правило, щуп покаже меншу кількість рідини. Тоді при доливі великий ризик перевищення рівня олії.
  • Не можна вимірювати рівень олії на холодному двигуні після тривалого відстою. Справа в тому, що при охолодженні масло трохи стискається, зменшуючись в обсязі. Крім того, воно йде із системи змазки і збирається в картері. Тим самим краще перевіряти рівень масла після поїздки. Вимкнув запалення, відкрив капот, почекав кілька хвилин, поки охолоне щуп і масло на стінах збереться в піддон, після чого вже можна братися за справу. Щоправда, діяти треба обережно. У моторному відсіку багато гарячих деталей, яких не можна торкатися руками. Найкраще озброїтися ганчіркою або рукавичками і діставати щуп за їх допомогою.
  • Не можна проводити вимірювання при працюючому моторі. Є ризик, що з горловини патрубка вилітатимуть краплі олії.

Як оглядати щуп?

Синтетичне масло має властивість повзти вгору по щупу, через що спотворюється точність виміру. Олія може забризкати майданчик. Тому перед перевіркою його необхідно витягнути назовні та протерти чистою ганчіркою.

Потім щуп знову занурюється в двигун, і через кілька секунд можна витягувати його знову і дивитися рівень. Правильний рівень — це коли слід від рідини, що змащує, буде приблизно посередині вимірювального майданчика. Відстань від верхнього насічення до нижнього еквівалентно приблизно 1 літру рідини. кщо масло опустилося до мінімальної мітки, то необхідно долити півлітра для повернення рівня до норми.

На деяких автомобілях є електронні вимірювачі рівня змащувальної рідини. Вони повністю автоматизовані та передають дані на екран центральної мультимедійної системи. Для вимірювання потрібно зайти в меню та знайти відповідний пункт. Працює вимірювач лише при заглушеному двигуні.

Нормативи витрати олії

Найбільше витрачають масло турбовані високонавантажені двигуни. На піку тяги турбіна досягає порога в 20-30 тисяч оборотів і потребує великої кількості мастила. З цієї причини при спортивному стилі водіння олія йде помітно швидше. За активної їзди виробники турбованих двигунів рекомендують доливати в картер по літру олії на тисячу кілометрів пробігу.

За нормативами виробників для найпоширеніших 1,6-літрових бензинових агрегатів нормальним вважається витрата олії у районі 0,5% від витрати бензину.

Тим самим, якщо річний пробіг машини становить 15 000 км, після яких необхідно пройти планове технічне обслуговування, то допустимою межею витрати масла на цей пробіг буде 6 літрів. Іншими словами, протягом року водій повинен додавати олію по півлітра щомісяця, що становить приблизно 0,4 л на 1000 км. пробігу.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*