Як захистити скло автомобіля в морози?
Різка зміна температур не йде на користь автомобілю і, зокрема, його склінню. Найчастіше в морози тріскаються лобове скло, яке не витримує температурних розширень. Крім того, скло ушкоджується під час чищення кузова від снігу та льоду. Як правильно експлуатувати машину, щоб зменшити ризик виникнення неприємностей?
Неправильне обдування
Жодне скло не буде лопатися так тільки від різниці температур. Однак, якщо воно вже має невеликі відколи від каменів, які потрапляли в нього в попередні місяці, то ці невеликі ушкодження можуть стати точками концентрації напруги та викликати появу тріщин.
Найчастіше це відбувається при прогріванні машини. Якщо водій включає піч тільки на обдування салону і не спрямовує потік у вітрове скло, то він сприяє його руйнуванню.
Справа в тому, що передня частина кузова, що нагрівається від пічки, починає розширюватися і трохи деформуватися, тим самим передаючи напругу на скло. Якщо воно заморожене, то стає крихким, а нерівномірне температурне розширення скручує його в різні боки. Оскільки через п'ять років експлуатації все лобове скло покривається купою сколів, то ризик виникнення тріщин дуже великий, особливо при температурах нижче -15 градусів.Тому при прогріванні машини важливо пустити обдув з печі не тільки в салон, а й на скло, щоб вирівняти процес прогрівання всіх деталей кузова.
Пошкодження під час експлуатації
Категорично не можна розморожувати скло теплою або гарячою водою. Якщо на дворі стоїть мороз -20 градусів, а температура води коливається в районі 50 градусів, то різниця температур в 70 градусів цілком достатньо, щоб убити не тільки скло, а й лакофарбове покриття на капоті.
Після обгортання водою льоду вже не буде, проте десь у кутку від сколу може поповзти «усик», який під дією вібрацій на кочках почне розростатися і через тиждень-другий простягнеться від одного краю лобового скла до іншого.
Викликати появу такої тріщини може і неакуратне стукання щіток від снігових наростів. Буває, що водії не розраховують своїх сил і сильно б'ють щітками об поверхню скла. Крихкий проморожений триплекс не витримує та тріскається.
М'який триплекс дряпається
При появі сколів і тріщин на поверхні лобового автоскла необхідно вжити заходів щодо їх якнайшвидшого ремонту. Існують майстерні, які закладає на якийсь час такі пошкодження, проте не завжди ці заходи виявляються ефективними. У кращому випадку зростання тріщини вдасться загальмувати, але повернути жорсткість конструкції триплексу вже неможливо.
Ушкодження скла відбуваються не тільки через удари, але і в результаті банального очищення. Сучасний триплекс набагато м'якший за старе гартоване скло. Пісок і пил впливають на нього як абразив і залишають подряпини при роботі «двірників». Крім того, подряпати скло можна за допомогою звичайного пластикового скребка. Якщо старатися і з силою зрізати лід, то зовнішня поверхня триплексу може покриватися подряпинами, і прозорість скла трохи зміниться. Під впливом піску та пилу воно каламутніє.
Загалом, щоб зберегти вітрове скло від пошкоджень, можна стежити за всіма сколами і при появі навіть крихітного вусика негайно вирушати до майстерні, щоб локалізувати тріщину.